Mandatsträger



Namebis
 
Renè Adiyamanvon 03.11.2020
EDV (AI) Administrator
Karsten Albrecht
Udo Amelungvon 03.11.2020
Angelika Arend31.10.2020bis 31.10.2020
Sybilla Aßmann31.10.2020bis 31.10.2020
Michael Aufermann
Elaine Bachvon 03.11.2020
Maria Bach
Sebnem Balci
Anne Baltzer
Lea Bangervon 03.11.2020
Jürgen Barfigo23.11.2020bis 23.11.2020
Mareike Bärmann31.10.2020bis 31.10.2020
Ralf Bartmann26.11.2020bis 26.11.2020
Liane Baumannvon 03.11.2020
Robert Beckmann31.10.2020bis 31.10.2020
Torsten Beerhenkevon 03.11.2020
Frank Behr31.10.2020bis 31.10.2020
Susanne Bergstein31.10.2020bis 31.10.2020
Benjamin Bleskevon 03.11.2020
Christian Bleske
Alina Blumvon 03.11.2020
Patrick Boddenvon 01.11.2020
Willi Bodden
Heinz Dieter Boelevon 03.11.2020
Stefan Borggraefe
Mohssen Borsorgmehr
Tobias Bosselmann
Simon Brenkenvon 03.11.2020
Siegmut Brömmelsiek
Monika Bruchsteiner
Birol Cagdas
Chahine, Aflatonvon 03.11.2020
Hermann Claßen31.10.2020bis 31.10.2020
Mehmet Colak
Achim Czylwick31.10.2020bis 31.10.2020
Dietrich Dannert26.11.2020bis 26.11.2020
Lieselotte Dannert
Saime Demirkilic
Marie-Claude Demtröder
Alexander Diehl31.10.2020bis 31.10.2020
Dr. Reinhard Diekmann
Nejla Djikezi
Ulrich Döllingvon 03.11.2020
Carlo Dönninghaus26.11.2020bis 26.11.2020
Dominik Dzimballa
Axel Echeverria31.10.2020bis 31.10.2020
Ulrich Ehlers26.11.2020bis 26.11.2020
Jan Eickelmannvon 01.11.2020
Adam Elnakhalvon 03.11.2020
Jutta Endrusch31.10.2020bis 31.10.2020
Rolf Erdmann
Arnold Evertz
Julian Fennhahn
Regina Fiedler
Reinhard Finck31.10.2020bis 31.10.2020
Valentina Fischer25.11.2020bis 25.11.2020
Willy Formann
Wolfgang Förstervon 03.11.2020
Frank-Steffen Fröhlich
Rüdiger Fromme
Claudia Gah
Tina Gambalat25.11.2020bis 25.11.2020
Susanne Gaßmannvon 03.11.2020
Hansjörg Gebel
Dr. Inka Goddon31.10.2020bis 31.10.2020
Klaus Gorbahnvon 03.11.2020
Beate Gronau31.10.2020bis 31.10.2020
Tobias Grunwald
Julia Gudevon 03.11.2020
Hasan Günesli
Hasan Günesli
Andreas Günzel31.10.2020bis 31.10.2020
Andreas Günzelvon 12.11.2020
Gabriele Günzelvon 03.11.2020
Sina Günzel
Dr. Birte Güting31.10.2020bis 31.10.2020
Jonas Halbe23.11.2020bis 23.11.2020
Kerstin Hänsch31.10.2020bis 31.10.2020
Michael Hasenkampvon 03.11.2020
Nina Hasenkampvon 03.11.2020
Werner Hassenpflug
Bernhard Hecker
Ulrike Heine
Peter Heiner31.10.2020bis 31.10.2020
Christian Held
Klaus Hellmann
Jan Herbrechter
Siegfried Hillert
Karin Hoppevon 03.11.2020
Ralf Huchtmeier
Peggy Hufenbach31.10.2020bis 31.10.2020
Eckhard Hülshoffvon 01.11.2020
Sebastian Humbek
Wilhelm Humberg
Claus Humbert
Dr. Henning Jaeger
Christoph Jaenicke
Dr. Sebastian Jagusch31.10.2020bis 31.10.2020
Holger Jüngst
Harald Kahl
Oliver Kalusch31.10.2020bis 31.10.2020
Oliver Kaluschvon 03.11.2020
Jutta Kamlage
Daniel Kammann
Rolf Kappel31.10.2020bis 31.10.2020
Melis Kara
Dr. Alfred Kastning26.11.2020bis 26.11.2020
Tom Kempinvon 03.11.2020
Katja Kern31.10.2020bis 31.10.2020
Mürvet Kesmen
Rolf Kiesewetter
Frank Kleiner
Jasmin Klugevon 03.11.2020
Heiner Knährich
Norman Knie
Alexandra Knierimvon 03.11.2020
Carsten-Tim Koch
Dr. Frank Koch31.10.2020bis 31.10.2020
Gerhard Koetter
Horst Kogelheide12.11.2020bis 12.11.2020
Dieter König
Bürgermeister Lars Königvon 01.11.2020
Bürgermeister Lars Königvon 03.11.2020
Nicklas König26.11.2020bis 26.11.2020
Theresa Königvon 11.11.2020
Alexandra Konstantinopoulos
Sarah Kramer
Angelika Krause-Holtzvon 03.11.2020
Jan Philipp Krawinkel
Frank Krebs31.10.2020bis 31.10.2020
Wolfgang Kreischer
Claas Kretzmer31.10.2020bis 31.10.2020
Cetin Kücük
Martin Kuhn
Uwe Kühnvon 03.11.2020
Renate Kümeke
Helmut-Georg Kunstmann
Astrid Langvon 11.11.2020
Thomas Latzel23.11.2020bis 23.11.2020
Michelle Lebang
Jeremia Lechelt25.11.2020bis 25.11.2020
Birgit Legel-Wood
Bürgermeisterin Sonja Leidemann31.10.2020bis 31.10.2020
Corinna Lichottka31.10.2020bis 31.10.2020
Alexander Lipka23.11.2020bis 23.11.2020
Wolfgang Lippert
Günter Liß31.10.2020bis 31.10.2020
Maximilian Locher23.11.2020bis 23.11.2020
Klaus Lohmann
Maria-Michaela Lohrmann31.10.2020bis 31.10.2020
Jutta Loliesvon 03.11.2020
Roland Löpke31.10.2020bis 31.10.2020
Tobias Lückevon 03.11.2020
Hans-Werner Ludwig
Dominik Maaß31.10.2020bis 31.10.2020
Christoph Malz
Angelika Manzke23.11.2020bis 23.11.2020
Sabine Marunga31.10.2020bis 31.10.2020
Yvonne Meisner
Reinhard Meng
Prof. Martin Mertens
Ralf Michalakvon 03.11.2020
Birgit Minke
Holger Minkevon 03.11.2020
Regine Mittelbach25.11.2020bis 25.11.2020
Marie Mittelköttervon 03.11.2020
Ulrike Mittelköttervon 03.11.2020
Veronika Mroz
Claudia Müller
Dominik Müller
Hans-Peter Müller
Werner Nagel
Christa Neitzel23.11.2020bis 23.11.2020
Frank Neitzel26.11.2020bis 26.11.2020
Julia Neugebauervon 03.11.2020
Gerd Nickel
Ute Niederhagemannvon 01.11.2020
Agnes Niehues-Pröbsting31.10.2020bis 31.10.2020
Jörg Niemannvon 03.11.2020
Martina Niemann
Silke Niemann
Klaus Noske31.10.2020bis 31.10.2020
Simon Nowack
Mareike Ochsvon 03.11.2020
Benedikt Pernackvon 25.11.2020
Christian Peters
Patricia Podolski31.10.2020bis 31.10.2020
Jan Pohlvon 03.11.2020
Volker Pompetzki
Klaus Pranskuweit31.10.2020bis 31.10.2020
Karin Preuß25.11.2020bis 25.11.2020
Dr. Edeltraud Priddatvon 03.11.2020
Hildegard Priebel
Kirsten Quell
Oliver Rabe
Sven Rafflungvon 03.11.2020
Philip Raillon
Dr. Uwe Rath
Sabiene Rausch-Klose
Mostafa Razzoume
Matthias Renkelvon 01.11.2020
Dr. Carsten Rensinghoff25.11.2020bis 25.11.2020
Jan Richter
Thomas Richter
Klaus Riepe31.10.2020bis 31.10.2020
Tim Rittelvon 03.11.2020
Mirco Rolf- Seiffert23.11.2020bis 23.11.2020
Christine Rosevon 01.11.2020
Martin Rose31.10.2020bis 31.10.2020
Katharina Saelzervon 03.11.2020
Paulina Saelzervon 01.11.2020
Carsten Samoticha31.10.2020bis 31.10.2020
Walter Sander
Ingeburg Sasse
Rolf Werner Schäfer26.11.2020bis 26.11.2020
Verena Schäffer25.11.2020bis 25.11.2020
Stefan Schevevon 03.11.2020
Johanna Schlumbomvon 03.11.2020
Dr. Kurt-Martin Schmelzer31.10.2020bis 31.10.2020
Rosa Schmer
Christoph Schmidt31.10.2020bis 31.10.2020
Laura Schmidt31.10.2020bis 31.10.2020
Ralf Schmidtvon 03.11.2020
Svenja Schmidt31.10.2020bis 31.10.2020
Dr. Hendrik Schöneborn31.10.2020bis 31.10.2020
Günter Schröer
Petra Schubert
Christian Schuh
Benjamin Schuldt
Gisbert Schulte31.10.2020bis 31.10.2020
Friedhelm Schulz
Ralf Schulz
Dr. Werner Schulz
Guido Schulze-Arendt
Jens Schupak26.11.2020bis 26.11.2020
Ralph Schürmann23.11.2020bis 23.11.2020
Marc Schwabe26.11.2020bis 26.11.2020
Hartmut Schwefel
Erster Beigeordneter Frank Schweppe
Dr. Werner Segschneider
Moana Seidler31.10.2020bis 31.10.2020
Dr. Jörg Seislervon 27.10.2020
Nana Shanava23.11.2020bis 23.11.2020
Petra Silva Schmidtvon 03.11.2020
Waltraud Sjamken25.11.2020bis 25.11.2020
Hans-Peter Skotarzik
Sven Slowikvon 03.11.2020
Herbert Sonnenschein
Paul Stahl
Maik Stefanskivon 11.11.2020
Ralf Stehmannvon 03.11.2020
Martin Steinigewegvon 03.11.2020
Andrea Stempelmann
Helmut Stracke12.11.2020bis 12.11.2020
Martin Strautz
Olaf Strunk
Lars Stucka
Armin Suceska31.10.2020bis 31.10.2020
Merve Sunvon 11.11.2020
Richard Surrey23.11.2020bis 23.11.2020
Dr. Sonja Teupen31.10.2020bis 31.10.2020
Gerrit Thüne12.11.2020bis 12.11.2020
Gerrit Thüne-Valtinvon 03.11.2020
Heike Tillmann31.10.2020bis 31.10.2020
Dr. Klaus-Peter Tillmann
Simone Tillmann25.11.2020bis 25.11.2020
Meinolf Timmer
Manuel Trömel
Thomas Trutschelvon 03.11.2020
Nils Twellmann
Josef-Gabriel Twickel25.11.2020bis 25.11.2020
Irina Ulrich
Heinz-Jürgen Viehmeyer
Christian Walkervon 01.11.2020
Jan Warzecha
Birgit Weber31.10.2020bis 31.10.2020
Mechthild Weickenmeier
Dietrich Weinbrenner
Susanne Weißvon 03.11.2020
Ursula Weiß
Ricarda Weitzvon 03.11.2020
Silke Welge
Bastian Wiebusch
Beate Wiedemeyer25.11.2020bis 25.11.2020
Wolfgang Wiedemeyer31.10.2020bis 31.10.2020
Klaus Wiegand31.10.2020bis 31.10.2020
Joachim Wiegoldvon 11.11.2020
Albert Willenborg
Lothar Winkler25.11.2020bis 25.11.2020
Zofia Wojdyla-Jasniok
Jürgen Wolf31.10.2020bis 31.10.2020
Paul Wood
Adalet Yildirim